Kuidas te valite kohustuslikku liikluskindlustust?

ert 1 aasta 2 kuud tagasi
Eesti.ee lehelt:

Liikluskindlustus on kohustuslik vastutuskindlustus. Liikluses ei tohi kasutada sõidukit, millel ei ole liikluskindlustust. Kindlustusfirma (kindlustusandja) hüvitab liiklusõnnetuse põhjustaja tekitatud kahju kannatanule. Seega annab liikluskindlustus teile teadmise, et liiklusõnnetuse põhjustaja ei pea kahju ise hüvitama ja liiklusõnnetuses kannatanule tekitatud kahju hüvitatakse.

Kindlustusandjal on kannatanule liikluskahju hüvitamise kohustus liikluskindlustuse lepingus ja liikluskindlustuse seaduses määratud ulatuses. Lisaks liikluskindlustusele on teil võimalik sõlmida sõidukikindlustuse leping (nn kaskokindlustus), millega kindlustatakse teie sõiduk näiteks varguse, vandalismi, liiklusõnnetuse, loodusõnnetuse vastu.

Oskab keegi lollile seletada, kui ostan liikluskindlustuse, siis keda ma lõpuks sellega kindlustan? Saan nagu aru, et minu valitud/ostetud kindlustus hüvitab minu tulevase kannatanu valud ja piinad? Ja, kui keegi mind kõksima tuleb, siis saan tema valitud kindlustusest hüva.
Kas on minu arusaam sellest loetust vildakas või asi ongi nii?
. 1 aasta 2 kuud tagasi
Kui sulle tehakse avarii, st sina ei ole süüdi, remonditakse auto kindlustuse kulul või õigemini selle rahaga, mida me kõik oleme sinna "fondi" maksnud. Kui teed ise avarii, st oled süüdlane, makstakse sinu poolt tekitatud kahju küll kinni, aga oma autot remondid ikka oma raha eest. Seega võid vabalt mingile bentlile või ferrarile sisse panna- kõik makstakse sinu eest ilusti ära, kuid siis tõuseb siiski sinu kindlustusmakse. Tahad midagi saada, tee kasko, aga seegi kehtib vaid teatud vanuses autodele. Ja kui sõidad avariideta, maksad niisama lambist kõik need aastad.
Tänud! Sellest olen olnud ka siiani aru saanud. Aga jäin mõtlema, et mille kuramuse pärast ma neid kindlustusseltse siis valin kellelt tasub liikluskindlustus osta. Tuleb võtta kõige odavam, see ju minu heaolu mingil määral siis ei mõjuta! Ja aru ei saa, miks on neil siis sellised hinnavahed? Kui ostan kõige kallima, siis olen apsaka korral, samas seisus kõige odavama kindlustuse ostjaga. Midagi siin ei klapi?
. 1 aasta 2 kuud tagasi
Selles see point ongi, et enam pole mingit vahet, kellelt ostad. Mingi aeg, ehk 10-15a tagasi levisid kuuldused, et üks või teine firma on asjalikuma suhtumisega ja teised venitavad protsesse pikalt, aga nüüd nad kõik kohustatud oma tööd ühtemoodi tegema. Seega ei ole ka mina aru saanud, et miks hinnad erinevad firmade kaupa mitmekordselt kui lõpptulemus on ikka sama. Aga ju siis leidub inimesi, kes kallimast firmast ostavad. Ise olen viimastel aastatel kõik firmade kodulehed läbi kamminud ja alati odavama otsinud. Alustada võib kasvõi iizi kodulehelt, sealt näed ära suurusjärgu ning siis lähed otse konkreetse firma kodukale ning sealt saad veelgi odavamalt, sest iizi on ainult vahendaja ning korjab selle pealt ka kopika endale.
Kunagi olin ka ise lojaalne klient ning kindlustasin aastaid ühes firmas, aga kuna sellega mingeid boonuseid ega nn püsikliendistaatust ei tekkinud ja hinnad pigem tõusid, siis saatsin pikalt.
. 1 aasta 2 kuud tagasi
LKf-i lehelt peaks nüüd nägema täpset hinda
www.lkf.ee/et/kalkulaator
See näitab ainult kaheksat pakkujat.
. 1 aasta 2 kuud tagasi
ja sinu arust on kuskil veel üheksas ja kümnes, mis kõige odavamad?
Ei ole siin teemas seadnud eesmärgiks leida kõige odavamat....kuigi tuleb välja, et valida pole küll enam mõtet, kui mind ntx kannatanuna suunatakse selle põhjustaja kindlustusseltsi.
Andrus1 1 aasta 2 kuud tagasi
Juba aastaid ei suunata põhjustaja kindlustusseltsi,vaid saad lasta oma kindlustuse kaudu auto korda teha☝️
Kõige odavam vali siis kui omal on kasko olemas😉
Selline tunne on nagu olnud, aga mingil hetkel püüdsin seda ka kuskilt selgesõnaliselt välja lugeda, aga pole leidnud sellist kohta.
nael 1 aasta 2 kuud tagasi
Kohustuslik kindlustus tasub võtta kõige odavam pakutavatest. Olgu see kindlustaja milline p..peeter tahes, hüvitise kättesaamine on vastaspoole mure.
Kasko aga tasub võtta kindlustajalt kes kõige vähem peenes kirjas toodud välistustega peedistab ning otsustamisega ei jokuta
Talupoeg 1 aasta 2 kuud tagasi
Veel huvitavam on selle sundkindlustuse puhul see asi,et võid ju oma saani ära kindlustada aga kas see ka pärast avariid korda tehakse endisesse olekusse. Kas seal on mingid nõksud,et ei tehtagi korda vaid antakse raha ja kõnni minema? Saad raha kätte aga samasugust autot selle raha eest ei pruugi saadagi,eriti kui tegu mingi vanema ja vähelevinuma mudeliga. Kas sellise asja vastu on võimalik ka protestida? Kui mul on ikka vaja sellist autot nagu ennem,kas neil on kohustus see korda teha või ei ole mul mingit sõnaõigust. Samas maksan ju sunduslikult seda liikluskindlustust. Kas kindlustusfirmal on ka kohustusi peale raha kogumist?
Nojah 1 aasta 2 kuud tagasi
Talupoeg, liikluskindlustusega ei kindlusta sa mitte oma sõidukit, vaid oma vastutust sinu süül tekkinud kahju hüvitamiseks avariis kannatanule (kui oled süüdi, pead kahju katma, aga nüüd su kindlustus maksab sinu eest teisele).
Tsiklile liikluskindlustust tehes ei valinud kõige odavamat, vaid ca keskmise Ergo, varasemastki seal mitmeid asju teinud, neil nt puksiirabi tasuta avarii korral, kui oma sõiduk liikumisvõimetu. Kas tomib, ei tea, ega taha ka teada saada.
maakas 1 aasta 2 kuud tagasi
Mis jama selle hinnaga on. Kolisin Harjumaa naabermaakonnast Harjumaale. Peale rahvastikuregistri muutust näitab lkf kindlustuskalkulaator, et nüüd kindlustus 50% kallim. Peres kolm autot - karistus seega mitusada euri aastas. Mida põrgut?!? Absurdistan kuubis. 20+ aastat staazi, 0 pauku ja selline karistus. Kirjutan end maale tagasi.
. 1 aasta 2 kuud tagasi
harjumaal ju elavad rikkurid, neid peabki koorima.
Jaz 1 aasta 2 kuud tagasi
Kui paadimaks kilulinna tuli kolis ka hulk (ilmselt mitte kõige vaesemaid) kodanikke oma suvilatesse. Keegi majandusinimene arvutas isegi välja mitu milli kroone see maks linnalt ära viis mitte juurdr ei toonud. Maks kaotati palju aastaid tagasi aga nt minu suvilanaaber "elab" siiani saarel... no ja minu mamma sai ka loomulikult mitme paadi omanikuks sest ma ei tahtnud "kolida". Ehk siis hääleta jalgadega või nihuta sõidukid teise isiku (sobib ka juriidiline) omandusse.
Maakas'ele 1 aasta 2 kuud tagasi
Kuidas Sulle selline kolimisega seotud hinnatõus üllatusena tuli???
See ju ammu teada,et elukoht määrab hinna suuruse!
Peeedu 11 kuud 3 nädalat tagasi
Algusaastatel oli kohe raamatuke kus oli kirjas palju kindlustus maksab ühes või teises piirkonnas olenemata firmast.Ehk siis riiklikult reguleeritud elukoha ja mootori võimsuse järgi. Lisaks muidugi koefitsendid. Esmakordne kindlustatu oli väärt 1,2 ja kui süülisi pauke pikki aastaid ei olnud langes 0.4-ni. Kui paugu tegid siis korrutati koefitsent 1,5-a. Erajuhti muidugi huvitas ainult oma pool aga seal oli eraldi välja toodud taksod jnejne.
Siis sõltus väga palju elukohast kui kalliks läks. Eks juhtus ka kurioosume. Näiteks Jõhvi kuulus Ida-Virumaa odavamasse tsooni kui Kohtla-Järve mis oli eraldi välja toodud. Samas linnad tihedalt põimunud nii, et tegelikult jagati sama teeruumi.Mina sa võta kinni kas tegu oli vabariikliku alluvusega linna pärandina või mingi muu põhjusega.
Nüüd iga kindlustus vaatab ise mis hinda küsib. Ega keegi pole avalikustanud kuidas täpselt see käib. Eks mingit statistikat kasutakse aga kuidas. Vahepeal oli küll näha, et Subaru nimi tähendas kohe hinna lakke lennutamist.
Nii erinevad pakkumised isegi 2-3 korda ka neil kes pikki aastaid pole kindlustuselt kulutusi nõudnud. Kuna liikluskindlustus kaitseb teisi sinu jamade eest ning remonti läheb teine auto siis on suhteliselt raske leida põhjendust maksta 2-3 korda rohkem.
Muidugi kuna täna kannatanuna ajad asju oma mitte avarii põhjustaja kindlustusega siis võivad liigutused ja otsused äkki kallimas firmas kiiremini tulla. Kas kellelgi on kogemust. See tunduks ainsa põhjusena maksta rohkem.
Jaz 11 kuud 3 nädalat tagasi
No mina teen Iizi keskkonna kaudu ja hinnad erinevad kordades ka siis kui elukoht sama, lihtsalt erinevate firmade pakkumised ongi nii erinevad. Hinda saab igatahes valida. Lisaks saab osta ka kõige odavamale pakkumisele lisakatte (ilgelt odav, kui ei eksi siis 1€ kuus) mis siis kogu sebimise seltsi kaela jätab. Kahjuks oli endal vaja talvel (sõideti tänavalt läbi aia ja minu parklas seisva haagise tagaots sassi), no ei taha teadagi mis jama muidu oleks olnud et haagis korda saada, nüüd tehti kõik kindlustuse poolt. Haagisel oli just see valikutest kõige odavam kindlustus võetud + siis see lisakate. Oli mugav asjaajamine, paar kõnet neilt mulle ja saime kokkuleppe/käru korda.
ert 7 kuud tagasi
Täna leidsin juhuslikult sellise väite :

Kahjukäsitlus on tõehetk

Öeldakse, et kahjukäsitlus on kindlustuse tõehetk, sest siis selgub kui kiire on kahju käsitlemine, kas kahju makstakse välja ja kui hästi teostatakse kahjujärgsed tööd.

Paljud inimesed ei tea, et alates 2015. aastast võimaldab seadus pöörduda liikluskindlustuse kahjujuhtumi korral enda kindlustusseltsi poole. Seega vaatamata sellele, kelle juures on kindlustatud õnnetuse põhjustaja, on sinul kannatanuna ikka võimalus ajada asju enda seltsiga. Seetõttu on oluline, et sinu liikluskindlustus oleks heas kindlustusseltsis, sest vaid nii on õnnetuse korral sulle tagatud kvaliteetne kahjukäsitlus ja klienditugi.

Kui see asi ka toimib, siis on ju küll mõtekas neid seltse hoolega valida. Kas on?

Lisa postitus

© auto24 AS. Ajakirja Autoleht kodulehel www.autoleht.ee avaldatud tekstide ja fotode kopeerimine ja kasutamine ükskõik millisel viisil on keelatud ilma väljaandja kirjaliku loata. Kõik õigused kaitstud.