erinevad tosoolid

rrr 3 aastat 12 kuud tagasi
Tere!
Vahetasin äsja auto välja ja avastasin ,et selles on punane tosool
Miks neil on erinevad värvid?
Kas võib punast sinist ka kokku segada?
Või lihtsalt võtan prismast suvalise punase tosooli?
tosool 3 aastat 12 kuud tagasi
sinine 2 aastat, punane 5 aastat.
kokutaja 3 aastat 12 kuud tagasi
Kokku ära neid parem sega! Kõige õigem oleks süsteem tühjendada ja täita autotootja poolt soovitatud jahutusvedelikuga.Kindlasti vaata,et õhk välja saaks!
:( 3 aastat 12 kuud tagasi
Autotootja soovitatud jahutusvedelikku pole meil reeglina müügil, eestikeelses autokasutusjuhendis on kirjas tõlkebüroo arusaam. Jahutusvedeliku põhikomponent on kõigis enamvähem sama, uuel autol tavaliselt ei tunne keegi huvi, mida sisse valatakse ja üldjuhul, kui tegu pole pumba või radika vahetusega valatakse ainult juurde, kusjuures eelmist marki ei tea keegi.
4x4 3 aastat 12 kuud tagasi
Uutel autodele pannaks minuteada sisse juba universaalset tosooli (võin ka eksida). Üldiselt siiski erinevat värvi tosooli ei tohi kokku panna. Näiteks punast tosooli on Audid kasutanud juba päris pikka aega ning kui sinna mingit muud tosooli sisse valada ei tarvitse see piisavalt hästi oma tööd teha ja lõpuks ka jahutussüsteemile halvasti mõjuda. Uuri margiesindusest, pädevatest remonditöökodadest või autotarvete kauplustest millist jahutusvedeliku tohib kasutada.
Tann 3 aastat 12 kuud tagasi
Sõltub muidugi autost, aga tasub kaaluda veevaba jahutusvedelikku. See on küll tavalisest mitu korda kallim, ent vee puudumine süsteemist annab sellele jahutusvedelikule rida eeliseid. Ja vahetama peab seda palju harvem, erinevalt tavalisest tosoolist.
j.pp 3 aastat 12 kuud tagasi
No kuulge, härrased - lõpetaks lõpuks selle "tosoolist" rääkimise?! Tegu on jahutusvedelikuga. (Jah, Tosol oli kunagi nõukaajal ka üks neist, aga seda ei kasuta peale Lada-meeste enam keegi.)
j.pp 3 aastat 12 kuud tagasi
Sorry, eksisin - Lukoilist saab ka moodsat Tosoli ;)
Rahu 3 aastat 12 kuud tagasi
Mis te närite tähte nimetuse üle,inimene tahtis teada kas ta võib segada sinist ja punast!
Apiiii 6 kuud tagasi
Vaatan ja loen, kogueag käib ikka veel sõna veneajast ziguli ja muude vene sõidukite jahutusvedelik nimega Tosool .
Pole olemas sellist asja mujalmaailmas nagu on sõna tosool, nagu pole ka kõik laste mähkmed pampersid.
On olemas jahutusvedelik, Ingliskeeles nimetatakse antifreeze coolant ehk külmumisvastane vedelik.
unustage ometi sõna Tosool.
Meie turul kenasti autotootjate standardite järgi vastavad jahutusvedelikud olemas.
Baasainelt on jahutusvedelikud kõik monoetüleenglükooli baasil, lihtsalt erinevatel standarditel erinevad manused juures.
Peeedu 6 kuud tagasi
Jahutusvedelikega on nagu piirituse lisamisega bensiinile. Mõnes autos on kasutatud materjale mis kokku ei sobi mõne jahutusvedeliku komponendiga. Laguneb paisub jne.
Üldiselt on vedelikud värvide järgi paigas ja kasuta seda mis enne oli. Kui sees on mingi pruun tuvastamatu ollus siis tuleb nuputada mis värvi vastu vahetada. Pisike test praegu näitas, et google kohe tabelit välja ei pauguta. Kuigi olen seda Polari oma autolehes millalgi ja mitte ainult ühe korra näinud. Erinevatel markidel üleminek on selle järgi toimunud väga erineval ajal. Aga arvatavasti kõne esindusse annab kiire vastuse.
Eks ole ka ülikalleid veevabu, võidusõidu omi mis keevad kõrgemal temperatuuril aga see on tavainimese jaoks pigem pikendamise küsimus.
Aga tosool oli omaaegne kaubamärk parema jahutusvedeliku jaoks mis sobis alguses vaid ladale. See kippus minema üldnimetuseks nagu pampers ja elab oma elu siiani. Kui ikka valati tosooli juurde kunagi siis jahutusvedelik lohiseb ja antifreez-et ei oska mõni vanainimene isegi välja hääldada. Aga eks vast noorem põlvkond võtab omaks ja keelepuhastajad tõstavad kisa mis ilusal eestikeelsel jahutusvedelikul viga.
valdur1 6 kuud tagasi
Nimi ei riku toodet ja kui nimetada tosool, teavad kõik et tegemist on auto jahutusvedelikuga. Aga kui nimetada antifriiz, tuleb meelde kohe Kamazi jahutusvedelik, mis ei kõlvanud ühtegi sõiduautosse.
. 6 kuud tagasi
valdur1 5 kuud 4 nädalat tagasi
Vaadates autokataloog.ee lehelt jahutusvedelike nimekirja, läheb silme eest kirjuks. Värvidest on jahutusvedelik kollane, lilla, sinine, punane, roheline. Sobivuse poolest autodele MB, AUDI, BMW, Renault, VAG, universaalne. Nime poolest longlife, long-term.
Millist valida? Eks Google aitab.

Lisa postitus


© auto24 AS. Ajakirja Autoleht kodulehel www.autoleht.ee avaldatud tekstide ja fotode kopeerimine ja kasutamine ükskõik millisel viisil on keelatud ilma väljaandja kirjaliku loata. Kõik õigused kaitstud.