Auto hind ja käibemaks

valdur1 2 nädalat 6 päeva tagasi
Kui ostate auto, kas Teid huvitab, palju on käibemaks? Huvitab ainult auto hind, millega selle kätte saate. Aga kui lähete autopoodi ja tahate 20 tuh. autot. Müüja vormistab tellimuse ja hiljem selgub et on lisandunud käibemaks. Kas olete nõus ostust loobuma või hambad ristis maksate?
Autolehes on tavaliselt autode hinnad välja toodud kuid Kamazi hind oli ilma käibeta. Miks lugeja peab vaeva nägema ja arvutama auto hinna.? Mitu protsenti praegu üldse käibemaks on? Ja kas ajakirjanikule oleks raske olnud panna müügihind?
Indrek 2 nädalat 6 päeva tagasi
Veokatel ja tarbekatel on reeglina hinnad ilma käibeta,sest mõistlik inimene ostab uue veoka ikka töö tegemiseks ja firmale.Vot seda inimest tahaks küll näha kes ostab 100000 eurise veoka õue peale lapiga nühkimiseks ja halab et sindrid väänasid käibe kah otsa.
Maie 2 nädalat 6 päeva tagasi
Sa valdur ei peaks oma harimatust nii avalikult välja näitma. Mis on käibemaks ja kui suur on käibemaks, on netist leitav avalik info ja kui sa ei oska teha peast lihtsat korrutustehet käibemaksu lisamiseks, siis häbi sulle.
Peeedu 2 nädalat 6 päeva tagasi
Tavapoes on samuti käibemaks hinna sees. Meid huvitab mis see meile maksma läheb. Kuna firmad saavad käibemaksu tagasi siis arveldavad paljud nendele suunatud ettevõtted pluss käibemaks. Raamatupidamises eri read.
Tavaline raamatupidamispraktika. Samas meenub ajaloost, et Savisaar peaministrina tegi oma 10% käibemaksu kus poes hind ja pead 10% rohkem müüjale andma. Milline kisa siis hakkas. Pooled muulased muidugi polnud midagi kuulnud ja kiiresti hakati taas siltidel lõpphinda näitama.
Panfilov 2 nädalat 6 päeva tagasi
Tallinnas oli ikka müügimaks ja 1% maksustatavast väärtusest.
Aga see, et ettevõtetele (ja ettevõtjatele, nt. FIE) suunatud kaubad teenused on käibemaksuta, on igati OK, KM huvitab teda ainult niipalju, kui plju peab riigi raha ära maksma või palju tagasi saad.
Eraisikutele pakutavad kaubad, ka tarbesõidukid on müüjatel alati (ka) koos KM välja toodud nii et valdur ei pea seda keerulist korrutustehet tegema.
Aulemb 2 nädalat 6 päeva tagasi
Tuletame koolitunni meelde, kuidas arvutada 20% käibemaksu.
Korruta KM-ta hind 1,2 ja saadki teada, mis sinu uue veoauto hind saab olema koos KM-ga.
Võib ka teist moodi - käibemaks lisab hinnale juurde ühe viiendiku - hind on 100 ja viiendik juurde, teeb 120 raha.
valdur1 2 nädalat 5 päeva tagasi
Luksusautodel, mis kuuluvad ka N1 kategooriasse ehk tööautod, tuuakse hind välja koos käibemaksuga. Miks mitte teha kõikide autode müügihind ühesuguseks.(koos käibega). Autode võimsus hakkab juba muutuma ühesuguseks ehk KW. Tulevikus elektriautodel on ebamugav näidata võimsust hobujõududes. Pole teada, kas võimsus on võetud tori hobuse pealt või Araabia traavlilt.
Peeedu 2 nädalat 5 päeva tagasi
Hobujõud on 736 vatti. Väidetavalt ei suuda hobune päevast päeva seda võimsust hoida aga suudab korraks ka rohkem endast kui vaja välja anda. Omal ajal oli tegu aurumasina reklaamtrikiga ja hobuse võimsust mõõdeti lühiajaliselt mitte mingi kuu keskmise tööhulgaga.
Ja ei mäleta automaterjali kus poleks tänapäeval ametlike kilovatte kasutatud nagu seadus nõuab. Lihtsalt hobijõud on paljudele harjumuspärasemad ja seksikama-looduslähedasemad.Ja käibivad seetõttu KW kõrval.
Pea 40 aastat tagasi hakati järsku õhurõhku ilmateates paskalites ütlema. Nõukamaa läks Si süsteemile üle. Aga sellest ei saanud keegi aru ja kähku läksime tagasi elevhõbedasamba kõrgusele. Ja oleme siiani seal. Traditsioon.
MH 2 nädalat 4 päeva tagasi
Ostsin kevadel firmaesinduse müügiplatsilt eraisikuna erakasutusse tarbesõiduki ja müügi vormistamisel pidin kuulama müügimehe ja esinduse raamatupidaja väitlust selle üle, miks müügimees ei tohi sildihinnale käibemaksu juurde keevitada. Müügimehe väide oli, et auto oli eelnevalt firma omanduses ja justkui käibemaksuta tagasi ostetud ja eraisikule müües tuleb ju käibemaks juurde. Raamatupidaja suutis ikka selgeks teha, et ei mingit käibemaksu, see on juba hinnas. Ei tea, uurige seadust, eraisikule määratud hinnasildil võib, aga ei pea käibemaksu välja tooma, see mida näed, seda maksad.
. 2 nädalat 4 päeva tagasi
eraisik maksab igal pool käibemaksu ja üldiselt on kombeks see juba hinnale lisada nö väljapandud hinnasildil. aga mitte keegi ei keela otsida välja käibemaksuseadus ja endale selgeks teha, mis see on ja kes maksavad ja kuidas maksavad ja mis kasu sellest saab riik.

Lisa postitus


© auto24 AS. Ajakirja Autoleht kodulehel www.autoleht.ee avaldatud tekstide ja fotode kopeerimine ja kasutamine ükskõik millisel viisil on keelatud ilma väljaandja kirjaliku loata. Kõik õigused kaitstud.