Tesla kosmos

Jaanus 4 kuud 4 nädalat tagasi
Kui see Tesla sinna kosmosepoole hakkas ennast sättima, oli huvitav vaadata küll. Aga siis hakkasid meenuma erinevad koolitarkused ja asi kippus kuidagi kahtlaseks. Kes veel mäletab, et kosmosesse ei saa ilma erivarustuseta üldse minna kuna radiatsioon on kõrge ja tavavarustus hävineks koheselt. Nüüd aga vaatan, et täitsa tavaline auto kosmoses ja häda ei midagi. Miks Nasa on kulutanud triljoneid dollareid töötamaks välja kosmosekindlat varustust kui saaks kosmonaudid Teslasse visata, rakett sappa ja ongi kosmos. :)
Stjopa 4 kuud 4 nädalat tagasi
Jahh ,kas Sinu arvates on "juht" seal Tesla roolis "elus" ja auto ise sõidukorras?
Aulemb 4 kuud 4 nädalat tagasi
Auto peab korras olema, muidu võetakse rajalt maha. Ja akud on ka täis, muidu see Tesla nii ei kihutas seal kosmoses ringi.
Jaanus 4 kuud 4 nädalat tagasi
Ei, ta ei olnud elus, aga tavalised riided olid nukul seljas, samuti on auto orginaalseisukorras. Kuidas nende asjadega siis on? Võib Teslale raketid iga inimene osta ja vabalt kosmosesse põrutada lühkarid ja T-särk seljas? 😁
Peeedu 4 kuud 4 nädalat tagasi
Nukul ja tehnikal on on ju suva kui radioaktiivne keskkond on. Kosmoses ei ole atmosfääri nii, et riided ei hakka narmendama nagu lipp tuules. Kuul ka lipp ei lehvinud vaid vajas ülevale tuge.
Ainus mis võib hävitada on kokkupõrge mingi teise objektiga. Või kui mingi taevakeha imeb ta oma atmosfääri ja siis nö sealse õhu hõõrumise tulemusel tekkivas kuumuses hävib.
Jaanus 4 kuud 4 nädalat tagasi
Selged pildid, selged pildid. Ise siin arvasin, et kui radiatsioonitase on kosmoses nõnda kõrge siis tavalised esemed ei kannata välja seda radiatsiooni. Eks ma nii huvi pärast uurisin 😉
. 4 kuud 4 nädalat tagasi
Mind paneb hoopis muretsema see, et kas rehvid seal vastu peavad.
valdur1 4 kuud 4 nädalat tagasi
Aga Tesla lõi sõiduautode kiiruse maailmarekord, mida ükski sõiduauto esialgu ületada ei suuda: 18 233 km/h, . Ka elektriautode kiiruse maailmarekordi. Ja elektriauto ühe laadimisega läbitav distants. Ja keskmine kütusekulu: 0,06756 L/100 km
Mis vahe see on, kus auto liigub. Ja liikumine toimub ilma abivahenditeta.
Peeedu 4 kuud 3 nädalat tagasi
Ega kiirgus pole hape mis silmnähtavalt visiseb ja sööb materjali. Kindlasti hakkavad kiirguse toimel materjalid pikapeale muutuma ja lagunema. Plast läheb rabedaks. Värv tuhmub ja teised asjad mis oleme vanal autol ka maapeal näinud. Aga kõik võtab aega.
Kiiruserekordiks aga peab, et oleks ametlik kasutame oma mootorit ja pardal olevat energiat. Antud juhul Tesla seda ei tee. Pole täiest kindel kas auto on täiskomplektne akude ja mootoriga Pigem reklaami eesmärgil on suurendatud kosmoseprügi hulka. Kuni ühes tükis püsib on hea aga kui tükkideks mingil põhjusel laguneb siis on ohtliku prügi kosmoses jälle juures.
. 4 kuud 3 nädalat tagasi
Ja kui lõpuks kuskile planeedile kukub, siis on tegu tohutu läbisõiduga (või lennuga) romuga, mida keegi osta ei taha. Aga küllap siis maha keritakse.
Peeedu 4 kuud 3 nädalat tagasi
Kuna rattad maad ei puutunud vaid oli kogu aeg õhus on müügiargumendiks vaadake kui head rehvid suisa uueväärsed all on. Ja muidu ka hea auto kuna ei rapsitud vaid sõitis ühtlasel kiirusel need miljonid kilomeetrid.

Lisa postitus


© auto24 AS. Ajakirja Autoleht kodulehel www.autoleht.ee avaldatud tekstide ja fotode kopeerimine ja kasutamine ükskõik millisel viisil on keelatud ilma väljaandja kirjaliku loata. Kõik õigused kaitstud.