Isejuhtuijad ja -parkijad ja muu

x 8 kuud 1 nädal tagasi
Lgp Autolehe toimetus,
te olete viimasel ajal teinud mitu lugu juhiabilistest ja muust tulevikutehnoloogiast, aga ehk tahaksite laiemat lugejaskonda valgustada ka sellest, miliiseid ootamatuid lisavõimalusi ja -probleeme need asjad endaga kaasa toovad?
Uurige netist näiteks, mida tegid Chris Valasek ja Charlie Miller aastal 2014 Toyota Priusega ning 2015-2016 Jeep Cherokeega (see lugu lõppes autode tagasikutsumisega). Või Kevin Eykholt et al 2017 stoppmärkidega.
Kõikide teemade kohta leidub nii originaalartikleid, konverentside videoid kui meediakajastusi.
Peeedu 8 kuud 1 nädal tagasi
Nii lihtsalt see alati ei käi. Netis võib eraisik sisu nautida aga näiteks ümbertrükkimine nõuab luba ja on mõnikord ka tasuline kuna tegu on intelektuaalse omandiga ja ajakiri on kommertsasutus. Meie lugejad ostame-tellime teda sisu pärast ja toimetus lihtsalt teiste töid ümber trükkides ollakse varas. Vahet ju pole kas varastame autol ilukilbi või kellegi artikli. Seega peavad nad ise sisu looma või jagama mõne partneriga nagu autoleht teeb.
Muidugi on ka vilepuhujaid kes avalikustavad probleeme ja tahavad neid laialt levitatades maailma päästa põdratestis ümberminevate autode eest jne. Ning autorlusega kaasnevaid materjaalseid ja kuulsuse hüvesid taga ei aja.
Ajakirjanduses on omad reeglid näiteks teisest väljaandest tohib tsiteerida piiratud ulatuses ja alati alghallikale viidates.
Nii, et kogu temaatika on ühelt poolt netis huvilistel vabalt kättesaadav aga samas raskesti Autolehes äratrükitav.

Lisa postitus


© auto24 AS. Ajakirja Autoleht kodulehel www.autoleht.ee avaldatud tekstide ja fotode kopeerimine ja kasutamine ükskõik millisel viisil on keelatud ilma väljaandja kirjaliku loata. Kõik õigused kaitstud.