Liikluskultuur ja jalgrattad - ettepanek teemaks

Liikleja 11 kuud 1 nädal tagasi
Autolehe töötajad võiks teha väikese "kestvustesti" jalgratastega. Näiteks neli-viis töötajat kasutaks Tallinnas liigeldes igapäevaselt ratast nädala jooksul. Usun, et selliselt saaks kaetud kõik peamised suunad ja tekiks igapäevane võrdlus sarnastes kohtades/suundades. Arvan, et sealt saadavad tulemused meie liikluskultuurist ja võimalustest rattaga pealinnas liiklemiseks püüaks laiemat tähelepanu ning leiaks laiemat kajastamist. Kindlasti juhiks tähelepanu liikluskorralduse probleemidele ja liikluskultuuritusele. Kindlasti leiaks ka positiivset, mis oleks heaks näiteks.
Taolise testi mõte tekkis, sest ise liiklen kevadest sügiseni (ka lumevabadel talveperioodidel) valdavalt rattaga - nii 20-30 km päevas ning 3-5 päeva nädalas. Rohkem rattaid tänaval tähendaks seda, et liiklus oleks sujuvam ja autosõit nauditavam.
Nojah 11 kuud 1 nädal tagasi
Mida seal testida tuleks konkreetsemalt?
valdur1 11 kuud 1 nädal tagasi
Autoleht jäägu testimisel ikka mootoriga liiklusvahendite valdkonda. Testi läbiviijateks soovitaksin riigikogu liikmeid, kes kasutaksid nädala jooksul jalgrattaid. Kes ellu jääb, sobib tööks ekstreemsetes olukordades. Teised kõrvaldab looduslik valik.
Peeedu 11 kuud 1 nädal tagasi
Kas kunagi midagi sellist pole varem tehtud. Neid on ni mitu ilmunud, et ei ole meeles mis väljaanded on asja ära teinud.
Samas muidugi suvi jalgrattad ja teetööd. Pidevalt olukord muutub. Nii,et osad suunad kipuvad hapuks minema kuniks ajakirja jõuab.
Ja lõppude lõpuks elu näitab, et automeest ratta selga juba ei meelita või vastupidi. Pigem võib sihtpunkti parkimisolud või surmahirm ennast rohkem liigutama panna. Kui mõelda igapäevast liikumist. Eks autost välja liibukates sportimine on teine teema. Hobi mitte linna transpordiprobeemide kitsaskohtade leidmine. Seega peaks ratturid oma probleeme kuskil teises kanalis kuulutama. Autoleht on linnaisade jaoks nagu vale väljaanne kus ratturite muresid kõvasti kuulutada. Autopoolel on nad niii tüütud ja kui veel tulevad ametimeeste selga elama ratturite poolel siis tõsiselt ei võeta.

Lisa postitus


© auto24 AS. Ajakirja Autoleht kodulehel www.autoleht.ee avaldatud tekstide ja fotode kopeerimine ja kasutamine ükskõik millisel viisil on keelatud ilma väljaandja kirjaliku loata. Kõik õigused kaitstud.