Autolehe tärnid

Nojah 1 aasta 2 kuud tagasi
Tahaks teada, mida need hinnangute tärnid uute autode testide/proovisõitude juures tähendavad. Viimases lehes Citroen C4 Cactus 3,5; vaatan siin eelmisi, nt Honda civic 4; Bmw x2 3; Nissan leaf 4; Jaguar e-pace 4,5; Subaru impreza 4; Hyundai i30 3,5 jne. Kas see on mingi ideaali suhtes või sama klassi tipu (millise masina?) suhtes, kui üldse saab mingeid klasse määratleda enam tänapäeval? Või hoopis mulje põhjal, mis antud autol puudu jäi kujutletavast subjektiivsest max-st, jällegi siis mis masin või etalon see max oleks?
lihtne 1 aasta 2 kuud tagasi
Nojah 1 aasta 2 kuud tagasi
See konstant on muidugi teada ammusest ajast, kui väga täpne suurus :) ja küsimuseks jääb, et mis väärtust on igal hindamisel rakendatud soorituse tulemuse hinde kohandamisel lugupeetud konstandi suhtes? Kas lugeja peaks veel omakorda seda konstanti rakendama avaldatud, juba eeldatavalt konstandiga kohaldatud tulemuse suhtes või see on juba eelnevalt arvesse võetud ja ei peaks enam kohaldama?
Peeedu 1 aasta 2 kuud tagasi
Hinne on subjektiivne nagu kirjandil. Ei ole matemaatika kus õige on üks tulemus. Seega peab arvestama kas Sinu maitse on kirjutaga sarnane või mitte. Arvestades, et tegu on Autolehega siis vast ei ole lugeja huvitatud ebamäärasest juhitavusega teost mis on selle eest metallikpunane või muidu säravat värvi. .
Nii,et on entusiasti väärtused. Veel mugavus, sest pikemal otsal ikka mürarikas auto on piin võrreldes vaiksega ning otse loomulikult hind.
Nii, et lisaks tärnile tuleb vaada plusse ja miinuseid. Kas need on Sulle olulised. Hinna tõttu vähemalt lähiaastatel on paljud autod enamikule out. Kui ikka väga meeldib siis ostetakse teiselt-kolmandalt ringilt.
Samas kui on uimane, ebamäärase juhitavusega ning salong lärmakas siis ökonoomsuisele ja odavale hinnale ning tärnidele pole see auto mulle.
Tärn on lihtsustus mille taha peab nägema. Juku kolm on ka koolis mõnes aines tubli saavutus ja Juta viis miinus tegelikult see, et alla oma võimete.
Nojah 1 aasta 2 kuud tagasi
Peeedu, pikk jutt - s*tt jutt. Vaatan näiteks 21 veebruar uue Bmw x3 testi ja seal 4 tärni, järgmiseks 28 veebruar leht ja Honda Jazz ka 4 tärni. Nonii, ongi maitse järgi siis suht samahead autod? Hindeid vaadates siis Honda parem varustuse, sõiduomaduste ja kasutusomaduste poolest, võrdne hinna ja disain/viimistluse osas. Nii et, mille suhtes siis võrreldud? Mis on kummalgi juhul see 5 tärni masin?
Tjah 1 aasta 2 kuud tagasi
Ilmselge ju, et bemm ja honda eri klasside autod, seega ei ole mõtet võrrelda kummalegi antavaid tärne. Ja miks peaks mingi tärn sind üldse p..st torkima? Tahad autost midagi teada saada, lähed ise proovisõidule ja otsustad oma tagumikutunde põhjal. Inimesed on erinevad ja kõigile ei saagi kõik autod ühtemoodi meeldida.
Nojah 1 aasta 2 kuud tagasi
Naljatilk, milleks siis üldse lehte lugeda? Et kui midagi huvi pakub, mine aga ise kuskile kohale proovima jne. Uudishimulik inimene loeb aga lehest, sh ka seda mida kohe osta ei plaanigi. Seepärast olekski hea ka hinnete kohta täpsemalt teada. Kuna sa juba teadmistega hiilgad, mis selle X3 klassis see 5-tärniline auto ka oleks?
Tjah 1 aasta 2 kuud tagasi
Ma juba ütlesin, et tärn on subjektiivne- mis meeldib ühele, ei pruugi meeldida teisele. Kogu seda jama, mis maailmas iga päev kokku kirjutatakse ja ajakirjanduseks nimetatakse, võib ju lugeda, aga ei tasu seda võtta absoluutse tõena- isegi ajakirjanik pole mingi sulejumal vaid tavaline lihtsurelik, kes endale elatist teenib tähtede ritta ladumisega ja mida põnevamalt ning lugejat paeluvamalt ta seda teeb, seda suurem müük. Juba ammu mõeldi välj avanasõnad- oma silm on kuningas, usalda, aga kontrolli, parem üks kord näha kui kümme korda kuulda jne. Seega kui mõni auto sulle meeldib, siis mine esindusse ja uuri. Kui sa aga autodest midagi ei jaga ning isegi ei tea, mida tahad, siis jätka lugemist- ehk saad kunagi ka targaks.
Nojah 1 aasta 2 kuud tagasi
Mõnel on ikka raskusi tekstist arusaamisega. Teemaks ei ole mitte auto ostmine, vaid lehe lugemine ja seejuures ka mitte absoluutse objektiivse tõe otsimine, vaid lihtsalt küsimus, mille suhtes mingid hinded on pandud.
Tjah 1 aasta 2 kuud tagasi
Kui hindame viiepallisüsteemis, siis hinne viis on kõrgeim, sama on ka kümnepallisüteemis, kus kümme on parim. Kui konkreetsele autole on viiepallisüsteemis antud hinne 3,5, siis on selge, et selline keskmine koolipoiss,kel arenguruumi veel on.

Lisa postitus


© auto24 AS. Ajakirja Autoleht kodulehel www.autoleht.ee avaldatud tekstide ja fotode kopeerimine ja kasutamine ükskõik millisel viisil on keelatud ilma väljaandja kirjaliku loata. Kõik õigused kaitstud.