Haagise rehvid

Panfilov 1 aasta 8 kuud tagasi
Viimases AL (01.11) on nõuniku rubriigis lisaloos "Kas teadsid, et..." huvitav väide - ..kui vead haagist naastrehvidega autoga, peavad naastrehvid olema ka haagisel.
Kas see väide ikka on päris tõene? Allpool politsei kodulehel olev selgitus (väljavõte seadusest) sellist väidet ei kinnita:
- sõiduautol (M1 kategooria), veoautol, mille registrimass ei ületa 3,5 tonni (N1 kategooria) ja haagisel, mille registrimass on üle 0,75 tonni, kuid ei ületa 3,5 tonni (O2 kategooria) peab alates 1. detsembrist kuni 1. märtsini kasutama talverehve (M+S, MS, M.S. või M&S tähistusega), mille mustri jääksügavus on vähemalt 3,0 millimeetrit.
Veelgi hullem, talverehvi pole üldse vaja! Jaa, jaa, ärge palun hakake mulle M+S tähise kohta igast soga ajama, see ei tähista juba ammu enam talverehvi!
Et kuidas sellega siis ikka on?
SB 1 aasta 8 kuud tagasi
O2-kategooria haagistel (täismassiga >750 - 3500 kg) peab kasutama talverehve lähtudes samadest nõuetest, mis kehtivad haagist vedavale autole (talverehvid on kohustuslikud 1. dets. - 1. märts).
Käisin E-kat tegemas, siis räägiti sellest, ehk kohati ebanormaalne olukord. Kui nt on ettevõtte haagis ja lamellidega, siis töömees, kelle kaubikul on all naelad, ei tohigi seda vedada. Või vastupidi. Kuigi ma ei tea, kas keegi on trahvi saanud selle eest.
Enda kerghaagisele panin küll lamellid alla, kuigi nõuet O1 haagisele ei ole, aga kuna käru uisutas libedal ikka korralikult taga.
v8 1 aasta 8 kuud tagasi
Kas selle artikli autor saaks põhjendada nõuet mingi seadusega?
Elmar Ots 1 aasta 8 kuud tagasi
Artikli autorilt: jajah, täpne oleks olnud märkida, et jutt on O2-haagisest, aga ohutusest vähegi hooliv juht saab vist ütlematagi aru, et naastrehvidega auto sabas uisutav O1-haagis on sama ohtlik :)
Sõiduki tehnonõuete määrus:
Kood 507. Naastrehv
Nõuded: 1) kui M1, N1, O1, O2 ja L kategooria sõidukil või eritalituse sõidukil kasutatakse naastrehve, peavad naastrehvid olema sõiduki kõikidel ratastel. Kui O2 kategooria haagist vedaval vedukil on naastrehvid, peavad naastrehvid olema ka haagisel. Kui O2 kategooria haagist vedaval vedukil on naastamata talverehvid, peavad naastamata talverehvid olema ka haagisel.
. 1 aasta 8 kuud tagasi
Kas haagiste rendifirmad üldse vahetavad rattaid või ongi neil aasta läbi suvekad all? Pole kunagi talvel rentinud.
Aulemb 1 aasta 8 kuud tagasi
Lähen homme rentima ja siis oskan ka vastata
sss 1 aasta 8 kuud tagasi
Kõik haagised, sh rendikad, on vist viimased 10+ aastat juba tehasest saadik varustatud m+s rehvidega ehk muster on selline et kõlbab aastaringseks kasutuseks.
Mina pole ühtegi naastuga haagist veel näinud.
Omal kerghaagised kõik m+s-dega, sealhulgas ka 14"-tel veerev autoveotreiler (viimasega tühjalt talvel nutune sõita, aga kui auto peal on igati okei).
valdur1 1 aasta 8 kuud tagasi
Tänan Elmar Otsa täpse vastuse eest. Sain selgeks et kuni 750kg haagisel on vaja detsembrist märtsini m+s rehve, olenemata vedava auto all olevatest naast või lamellrehvidest.
Jaz 1 aasta 8 kuud tagasi
Ja naastudega 14-15`` kaubikurehve müüakse.....
Ehk siis: O2 haagisel on rehvid nn "kaubiku" omad, suurema kandevõimega. Vähemalt
üheteljelistel, kaheteljelisi kus koormus rehvile väiksem meil ei ole, ei oska arvata
mis rehvid seal tehasest tulles all on.
Ise olen otsinud 15`` naastutega kaubikurehvi mis oleks ka madalama (sõiduauto) profiiliga.
Haagis oli algul auto taga kaldu, tagaosa püsti. Üks tuntud haakeseadmete paigaldaja, selgub,
paneb meil Briti standardi (kuid Poola päritolu) haakekonkse autodele, nende kuulpea on madalamal kui
EU-standard (kui mälu ei peta siis 42 cm teepinnast). Mõtlesin, et mis siis ikka, otsin madalamad rehvid. Ei ole võtta madalaid c-rehve.
Lasin konksul siis selle kuulpea osa uue teha, Viimsis üks väga asjalik firma tegeleb sellega.
Aulemb 1 aasta 8 kuud tagasi
Olerexis kärudel all GT Radial CargoMax ja puhas suverehv
SB 1 aasta 8 kuud tagasi
Kui tegemist kerghaagisega, siis polegi talverehvi nõutud
valdur1 1 aasta 8 kuud tagasi
Vaatasin, respo kerghaagisel all suvemustriga M+S rehvid c koormusindeksiga. St. täiesti talvelegaalne!!!

Lisa postitus


© auto24 AS. Ajakirja Autoleht kodulehel www.autoleht.ee avaldatud tekstide ja fotode kopeerimine ja kasutamine ükskõik millisel viisil on keelatud ilma väljaandja kirjaliku loata. Kõik õigused kaitstud.