Diiselmootori PDF filter.

EE 2 aastat 8 kuud tagasi
Sooviksin teada diisel auto PDF filtri hingeelu.Kuna tööle hakkab ,kui mitmesaja km järel toimub puhastus,kuidas aru saada kui filtripuhastus toimub.
mingit märgutulukest ju pole. Räägitakse ka õlitaseme tõusust mootoris.Oleks huvitav teada kuidas PDF töötab Kas Euro 5 ja Euro 6 suured
erinevused.
Sass 2 aastat 8 kuud tagasi
Mis on PDF filter? Kas mõtled DPF ehk kübemefiltrit?
. 2 aastat 8 kuud tagasi
Oo võimas internet, palun tee mind targaks.

Jah, loomulikult, kulla EE- ainult mine internetti ja loe, selleks ei pea sa foorumis kolama.
www.google.ee/search?q=dpf&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b-ab&gfe_rd=cr&ei=3YQRWMKlPNC16ASixLvYCQ
Touareg 2 aastat 8 kuud tagasi
DPF filtri puhastus sõltub palju sellest kui pikad on sinu sõidud. Kui sõidad enamus ajast ainult lühikesi linna sõite, siis võib DPF suhteliselt tihti puhastus vajada. Olles lugenud paju palju erinevate autode kohta, siis mõni isend tahtis põletust saada juba 1000km läbimisel.
Kuid kui on ka pikemaid maanteesõite, siis ei tohiks DPF endast märku anda päris tükk aega.
Enda kogemus VW Touareg 3.0 TDI autoga olles läbinud 25000km (auto enda läbisõit veidi üle 200000km) ning suvel maalt kodunt tööle ~40km ning sama tagasi ja nüüd rohkem ainult linna sõit ~8km kodunt tööle ja sama tagasi, siis pole mul DPF kunagi märku andnud, et vajaks puhastus.

Muidu kui DPF puhastama hakkab peaks armatuuris süttima vastav tuli, umbes midagi sellist: www.mddiagnostics.co.uk/s/cc_images/teaserbox_5261934.jpg?t=1413970536
Seda puhastus protsessi ei tohi katkestada. Põletamise hetkel tõuseb märgatavalt kütusekulu ja ka väljalaske gaaside temperatuur ning eraldub ka väävli haisu. Kui DPFi puhastamine sageneb peaks pöörduma esinduse poole sundpuhastusele. Kui see ka enam ei aita võib filtri eluiga läbi olla ning vajab vahetust mis on kahjuks päris kallis.

Aga muidu vahest ikka peab diislile kuuma ka andma ning maanteel torud nii öelda puhtaks puhuma, sest lisaks tahmafiltrile võib tahmuda ka EGR klapp.

Lisa postitus


© auto24 AS. Ajakirja Autoleht kodulehel www.autoleht.ee avaldatud tekstide ja fotode kopeerimine ja kasutamine ükskõik millisel viisil on keelatud ilma väljaandja kirjaliku loata. Kõik õigused kaitstud.