motosport ja olümpia

valdur1 2 aastat 11 kuud tagasi
Autolehes oli juttu auto ja motospordist olümpiamängudel. Kes pooldab seda, kes mitte. Kui autod-mootorrattad või muud tehnikavidinad oleksid nt. ühe tootja tarnitud ja sportlased võistleksid nendel (loosi teel saadud masinal), oleksid tulemused vastavalt sportlase kvalifikatsioonile ja võimetele. Kui aga toimub võistlus nagu praegu kus meeskonnal, kellel on rohkem raha saab parema tehnika, siis oleks võistlus firmade, mitte inimeste vahel . Kuidas leida aga firmat, kes oleks parem tarnija kui teine? Raske juhus olümpia korraldajatel. Siis hakkab ju altkäemaks asju liigutama.
. 2 aastat 11 kuud tagasi
aga keda see huvitab, mida nad olümpial teevad? kas tõesti mõjutab see sinu igapäevaelu kui nemad seal tehnikasporti harrastavad?
pilks 2 aastat 11 kuud tagasi
Mootorisport on tegelikult juba olnud mitteametliku alana olümpial: 1900 Pariisis ja 1908 Inglismaal.
Ralf 2 aastat 11 kuud tagasi
Rios jagatakse üle 300 medalikomlekti! Uskumatu pompoossus! Milleks sinna veel tehnika alad. Olümpia võiks taanduda tagasi piiratud arvul kerge- ja raskejõustiku alade võistluseks ja kõrvaldada sealt kõik muu mudru. Jalka MMi võit on ja jääb ihaldatumaks tiitliks kui olümpia oma. Samuti Tour de France võit jalgratturite või Wimbledoni tiitel tennisistide seas. Alade vähendamisest võidaks nii olümpia (see üritus muutuks vaadatavaks ja meeldejäävaks) kui ka sealt välja jäävad distsipliinid, kes peaksid koondama oma jõud leidmaks omale piisavalt presitiižse väljundi - olgu see siis MM või miski karikavõistlus. Praegu on see aga üks suur show, mille korraldamise võimeks jääb alles (õnneks!?) üha vähem riike.
Jaz 2 aastat 11 kuud tagasi
Eelkirjutajaga solidaarne kuigi tunnistan et ei kujuta küll ette kuidas ja kuhu see piir siis tõmmata, et mitu ja nimelt millised alad jätta või välja arvata.
Aga mis teemasse puutub - tehnikasport olümpial - siis tehniliste abivahenditega alad on ju olemas, "põrinaid" küll ei ole aga tuulepüüdjad merel ja väntlauad maal on ikka olemas. No ja teivashüppe abivahend pole ka enam sugugi jäik kuusekaigas vaid kõrgtehnoloogiline painduv-heitev riistapuu... jne.
fütoplasma 2 aastat 11 kuud tagasi
... jah, ka teatevõistluse pulk on abivahend;-) Kõrgtehnoloogiline. Alade vähendamine on juba toimunud ja edaspidi vaadatakse veel mõni ala üle. Sõltuvaks saab kas vähene populaarsus pealtvaatajate seas või siis sportlaste endi seas. kasvõi kiirkõnd ja liblikujumine.
buggy 2 aastat 11 kuud tagasi
tehnikasporti pole sinna vaja sest et on olümpiaMÄNGUD ja tehnika SPORT. Mängud ja sport ei ole omavahel võrduvuses

Lisa postitus


© auto24 AS. Ajakirja Autoleht kodulehel www.autoleht.ee avaldatud tekstide ja fotode kopeerimine ja kasutamine ükskõik millisel viisil on keelatud ilma väljaandja kirjaliku loata. Kõik õigused kaitstud.