Kiirus

valdur1 3 aastat 3 kuud tagasi
Küsimus autojuhtidele: Mille järgi te viimasel ajal sõidate- GPS, Waze; mobiiltelefon või ikka auto kiirusenäitaja järgi? Küsimus tekkis sellest et sõitsin mobiilirakenduse HUD järgi kiirusega 90-91km/h ehk auto püsikiirushoidja näitas 99km/h. Ja jäin enamusele autojuhtidest jalgu ehk sõideti mööda ja siis kadusid eest. Mõni üksik sõitis mööda ja jätkas sõitu minust 2-3 km/h kiiremini ehk lõppkokkuvõttes kadus ikkagi eest. Haru-harva satub sabas sõitma mõni juht, kellele minu tempo sobib.
😈 3 aastat 3 kuud tagasi
Sõidan 100-ga spido järgi (reaalne 93-94km/h.) Kui keegi jalgu, jääb lähen mööda. Näen tagant tulevat kiiremat sõitjat näitan paremat suunda(kui keegi vastu ei tule) ja aitan ta lahkelt mööda! Mõni kord tänatekse ka(ohud,vahelduvad suunad)😊 Kõigil tuju hea ja päev päikseline☀ P.S.kaamerate juures ei pidurda kunagi👆
j.pp 3 aastat 3 kuud tagasi
Tavaliselt vaatan silmanurgast GPSi (kiiruskaameraäpp). Vahe spidomeetriga samuti 93-94 vs 100 km/h.
joosep 3 aastat 3 kuud tagasi
Heades oludes sõidan 90km/h spidomeetri järgi. Halvemates oludes sõidan vastavalt oludele kas natuke või päris palju aeglasemalt.

Kui keegi jalgu jääb, aga ei sõida oluliselt aeglasemalt minust, siis mööda ma ei lähe, aga jätan korraliku pikivahe, et minust oleks võimalik mööda saada.

Näen tagant tulevat kiiremat sõitjat näitan paremat suunda(kui keegi vastu ei tule) ja aitan ta lahkelt mööda! Mõni kord tänatekse ka(ohud,vahelduvad suunad)😊 Kõigil tuju hea ja päev päikseline☀ P.S.kaamerate juures ei pidurda kunagi👆
Markko 3 aastat 3 kuud tagasi
Spido järgi 100-ga maanteel (kui olud on head). Kui olud kehvemad, siis vastavalt oludele. Kiiremad aitan mööda suunavilgutusega. Linnas 50-55, jällegi sõltuvalt oludest.
to joosep 3 aastat 3 kuud tagasi
👆👆👆👆👆👆👆👆
90 spido järgi on üldjuhul ca 85 tegelikku, seega oled enamikel jalus, eriti kui veel endast aeglasema taha sappa võtad.
Aga kiirused sõltuvad maakonnast- Tallinn ja Harjumaa, Tallinn- Pärnu või Tallinn- Tartu maantee on sellised kihutajate meelispaigad, mujal on rahulikum elu.
Am 3 aastat 3 kuud tagasi
Jah, ise samuti kui eelnevad liigun. Spido järgi viga 6-7 km/h 90-ga, 7-8km/h70-ga, 110 on peaaegu täpne, nii 2-3 km/h vahe ja 50 on päris täpselt 60 spido peal. Selline kiirusmõõtja siis minu autol, kontrollitud nende maanteeäärsete tahvlite-gps-autonavi jms. Ei ole aastaid neid numbreid järgides kiiruse eest trahvitud, ei patrullide ega kaamerate poolt. Aga erineval kiirusel on ka spido viga erinev, vaadake igaksjuhuks enda autol ka, äkki samuti. Et siis suurem kiirus=väiksem viga. Huvitav on see et vanasti, trossajamiga magnetspidokate ajal oli see viga vastupidi, mida suurem kiirus seda suurem viga. Mul poeg oli ka harjunud nii enamvähem+10 sõitma aga siis ostis uue auto ja sai esimese kaamera käest laksu ära. Sellel paganal oli kiirus "kellal" ja tegelikkuses sama. Endal sama mure kaherattalisega, see näitab ka täpselt ja kui vaheldumisi kasutad siis eksitab omajagu. Nojah, kaherattalisel kaamera küll ei kiusa.
joosep 3 aastat 3 kuud tagasi
Ma tean küll, et tegelikkuses võib olla veidi vähem kui tablool, aga mind see väike varu väga ei morjenda, sest minu teada on need kiiruskaamerad meil juba küllalt väikese kiiruse ületamise peale reguleeritud pilti tegema. Et riigil ikka raha jätkuks! Oleks ikka väga tüütu endale ja teistele kogu aeg enne kaamerat pidurdada ja siis jälle kiirendada.

Lisaks pole minu autol ka kiirushoidikut - seega minu kiirus kõigub veidi juba loomulikul teel. Näiteks pika sirge peal võib vahel endalegi märkamatult pisut tõusta, enne kui saan jälile. Ise olen üldiselt täheldanud, et teiste juhtidega probleemi ei ole. Kes tahab, läheb lihtsalt mööda.
Vanaisa 3 aastat 3 kuud tagasi
Nojah, selle möödasõitmisega on nii et suvel pannakse minust koguaeg mööda ja talvel/pimedas-halva nähtavusega/kehvade teeoludega olen üks nendest kelle arvates teised liiga aeglaselt sõidavad. Aga tore ongi, parem aeglasemalt kui ohtlikult-üle oma võimete sõita, seega kedagi ma hukka ei mõista, vastupidi. Ise annan endale aru et olen vanemaks jäänud ja nii nagu nooruses enam ei sõida ka, reaktsioon ja nägemine pole enam see mis vanasti. Niipalju kui saan olen tehnikat jälle tuuninud et enda viletsamaks muutumist kompenseerida ehk siis korralikud laternad+lisalaternad+loomaradar on autole külge poogitud. Aga sellegi poolest eks tuleb see lumesajus 90-ga sahistamine ikka ära lõpetada mis siis et laternad ja rehvid lubavad. Vot see on keeruline, pole kerge endale tunnistada et polegi enam nii kõva mees kui nooruses...
Seletuseks siis juurde et kuskohast niiväga seda võrdlusmomenti teiste liiklejate kiirusega võtta on - mul tihti saartel käimist ja seal on nii laevale minnes kui (eriti) laevalt maha tulles tubli 20-30 km konvoisõitu enne kui liiklus hajub.
Kati 3 aastat 3 kuud tagasi
Kiirus on mõnus:-) Sõidan puhtalt tunde järgi ja pidureid ei salli !
ben z car 3 aastat 3 kuud tagasi
Sai ostetud eriline NASA äpp , nüüd jõuan alati igale poole minuti võrra varem . Vot nii !
Tahan ka! Kust said? Jaga meiega ka oma kama :-)
ben z car 3 aastat 3 kuud tagasi
Ei ütle , Vasja ei lubanud .
Mida pekki :-(
mmm 3 aastat 3 kuud tagasi
Spidomeetri järgi ikka. tavaliselt teen uue auto ostmise järel kindlaks gpsi abil palju spido vassib ja siis sõidan vastavalt.
robert 3 aastat 3 kuud tagasi
Spidomeetri järgi, siis pole seda muret ka, et kogemata liiga kiirelt sõidaks.

Lisa postitus

© auto24 AS. Ajakirja Autoleht kodulehel www.autoleht.ee avaldatud tekstide ja fotode kopeerimine ja kasutamine ükskõik millisel viisil on keelatud ilma väljaandja kirjaliku loata. Kõik õigused kaitstud.