Armatuuri näidikud

valdur1 4 aastat 5 kuud tagasi
Kui tähtsad on tänapäeva autodel armatuuris olevad seieriga näidikud- nt. temp. näidik, turbo rõhuandur, vaakumandur, õli temperatuur, õli surve , jm. Honda Civik Type R - il on temp. isegi tähtsam kui kiirusenäitaja (autoleht lk. 8).
Nissan Note-l pole temp.näidikut.
Kas autojuhile aitab kui näeb kiirust, mootori pöördeid (et mootorit kokku ei jooksutaks) ja bensiinipaagi seisu. Milline neist peaks olema kõige suurema näiduga? Mida vähem infot silma all, seda kergem (jätkub silmi sõnumite toksimiseks- NALI)
Autokooli eksamipiletites on küsimused armatuuri näidikute sümbolite kohta. Peab neid teadma?
taf 4 aastat 5 kuud tagasi
Kipun arvama, et sellele küsimusele ei ole ühest vastust. Paljudel autodel on üks või teine näidik puudu, mida harjumusest isegi tahaks näha (isegi temp. näidik). Mõnel Hondal näed õlirõhu tuld siis, kui juba hilja on. Eks andurid ole ikka olemas, kuid juhile nende näitusid ei edastata - keskmisele juhile pole ilmselt vajagi. Samas nii mõnelgi uuel autol saad ise valida, mida sulle kuvatakse.
Lõpuks oleneb ju kõik sellest, mis otstarbel autot kasutatakse. Rajal ja vastupidi, ökotades tahetakse tahhomeetrit näha. Need, kes hobiautosid ehitavad, tahavad näha rohkem infot. Eks hiljem ole hea teada, millise rõhu juures mootor laiali läks :D
Ja endast lugupidav autojuht peaks ikka teadma, mida talle kuvatavad sümbolid tähendavad - need on ikka suures osas samad.

Lisa postitus


© auto24 AS. Ajakirja Autoleht kodulehel www.autoleht.ee avaldatud tekstide ja fotode kopeerimine ja kasutamine ükskõik millisel viisil on keelatud ilma väljaandja kirjaliku loata. Kõik õigused kaitstud.