Navide nõunik

waze 4 aastat 5 kuud tagasi
Miks ei ole kajastatud waze-t? Tegu ju parima äppiga, mida navigatsiooni vallas saada, ja seda lausa tasuta.
ezaw 4 aastat 5 kuud tagasi
Miks ei kasutata? Kes soovib see kasutab! NOKIA-l on väga hea HERE Drive+ mina kasutan seda!
, 4 aastat 5 kuud tagasi
waze küll ise on tasuta kuid kasutab minuteada google kaarte mis nõuavad andmesit
Villem 4 aastat 5 kuud tagasi
Waze'i isegi mainiti, aga see oli Google Mapsiga seoses. Waze on muidu sõidu ajal taustaks hea ning sisestan ka ise hoiatusi, aga navigeerimiseks on minu arust Google parem tänu paremale kohaotsingule ja eestikeelsele juhendajale. Võiks mõlemad lõpuks ühendada ja pakkuda ka offline navigeerimisteenust, siis oleks ideaalne. Välismaal olen kasutanud seni Osmandi äppi, aga mul vist on tasuta allalaadimiste limiit täis saamas. Navfree'd proovisin ka, kuid selle kasutusmugavus jätab vähemalt minu arvates soovida.
valdur1 4 aastat 5 kuud tagasi
pakkuge palun välja, millise nutitelefoniga saab navigeerida ilma SIM kaardita ja tõmmata erinevaid äppe. (kiirusepeegeldajat esiklaasile) .Ma ei kujuta ette kui navigeerimise ajal keegi helistab ja räägib pool tundi.
V 4 aastat 5 kuud tagasi
Äppide allalaadimiseks ei pea SIM kaarti olema, piisab vaid WIFIst ja Google Playst tõmmates Google kontost. Lisaks võid oma nutitelefoni lennukirežiimile panna, kui sa ei soovi, et keegi sulle helistaks.
As. 4 aastat 5 kuud tagasi
Ma ise kasutan Sygic äpp navigeerimiseks,toimetab ilusti. Seda enam , et hetkel pakutakse kodulehel
Euroopa teed 34.99 eurot litsents + saad veel ühe kaasa TASUTA. Kes tahab võib netist ka seda otsida .
rx 4 aastat 5 kuud tagasi
google maps tundub võtvat pisut rihkem ressursi kui laadija laadida jõuab aga waze ei vaja nii palju energiat. Vähemalt mulle tundub nii. Minu jaoks on see probleem samas vajan gpsi peamiselt suvel ja ei tahaks yhte jullat niisama seisma.
Millised kogemused android tahvelarvutiga on kas autolaadija jõuab ära laadida ? ja kas odavama otsa tahvelarvutid on selle jaoks sobivad?
V 4 aastat 5 kuud tagasi
On igasuguseid autolaadijaid, tuleb valida lihtsalt tsipa võimsam laadija. Mina ostsin photopointist sellise
- www.photopoint.ee/tarvikud/257-omega-auto-vooluadapter-2usb-2100ma-must-42016
2,1mA peaks ka Ipadi täis laadima. Minul näiteks on Google Maps ja muusika korraga mänginud ja pole probleemi. Samas isal on mingi nõrgem vidin, kuskil 500A ning see tõesti ei taha väga hästi laadida. Mul on telefoniks muidugi ka uuema otsa Sony Xperia, millel aku teadupärast peab üsna kaua vastu ja ma tihti ei viitsigi laadijat taha pista, kui linnasõite teen.

Mis aga puutub tahvelarvutitesse, siis päris odavama otsa mudeleid ei tasu GPSi kasutamiseks võtta. Müügiesindustes saab kindlasti järgi proovida, kuidas Google Maps jookseb, kuid ma arvan, et tuleks arvestada vähemalt 100 eurose väljaminekuga ja sellest pikaks ajaks ei pruugi jätkuda, sest programmid muutuvad kogu aeg aina ressursinõudlikumaks.
pupu 4 aastat 4 kuud tagasi
Teadmiseks V-le. 500A laadija sulatab mis iganes tefefoni või tahvelarvuti hetkega ära. Sellise voolu tugevusega võid vabalt elektritooli opereerida.
. 4 aastat 4 kuud tagasi
2,1 mA vs 500A
seep see on kui koolis õppimise asemel näpitakse telefoni.
aaa 4 aastat 4 kuud tagasi
Olen proovinud vist enamikke, mis on tasuta. Sh nii Garmin kui ka TomTom seadmeid klaasil.
Enamasti on just nimelt olnud need naviseadmed palju täpsemad, usaldusväärsemad, aga seda juhul, kui kogu aeg ja pidevalt kaarte uuendada. Ilma uuendamata ei jõua nende liiklusmuudatuste ja uute teede/viaduktide/ringteede jne ehitustega järjel olla.
Vanasti telefonis olnud äpid oli suht mõtetud, just selles osas, et ei mõistnud juhti kaardile panna ja liikluses kaasas sõita. Va esialgne Nokiates.
Iphone ja HTC telefonidega jäin pidama Sygic äpi peale. Google maps ei osanud sel ajal telefonis midagi teha. Lisaks tol ajal polnud taskus telefonidel 3G netiühendust.
Nüüd kui vähemalt enamikel nutikatel ja tahvlitel on vähemalt 3G ühendus olemas, on läinud asi paremaks. Lisandunud on netipõhised äpid ja Google maps.
Minu testitutest on siiamaani kõige parem Waze. Selle peale olen pidama jäänud. Sest siin on peal kõik kaamerad, kohesed kaardiuuendused, teel takistused, avariid jne jne. Ainsa miinusena on see, et navi ei räägi eesti keeles (minu jaoks pole see probleemiks), aga ikkagi. Teise miinusena on see, et teda ei saa välismaal kasutades nö ilma 3G internetita nö offline's kasutada.
Waze puhul on tegu põhimõtteliselt nagu Google Maps'iga, aga mis on palju limiteeritum. Ainsaks plussiks on tal see, et aadressid on täpsed ja kohe on võtta sihtkohast ka aerofoto (nt kuskil võsa vahel või väikelinnas vms navigeerides abiks). Miinuseks jällegi see netivajadus, lisaks puudub nö hetke online teeinfo, nagu Waze's on.

Kuna Waze kasutab Google't, siis aadressite otsing on imelihtne, peaasi, et nett ehk vähemalt 3G olemas oleks. Kõigepealt otsigu seda Waze ise. Kui aadressi ei leia või tulemuseks näitab ainult linna ja teed (mitte vajalikku majanumbrit), siis tuleb vajutada all G nupule (Google maps), siis tehakse otsing uuesti juba Google maps andmeid kasutades. Sealt saab kõik X aadressidki kätte.

Telefonidega on see asi, et neile peaks ostma autosse ka mingi hoidiku ja korraliku laadija. Need nn tavalaadijad, oma 250-500 mA on mõtetud. Võid pikalt laadida, aga aku % ikka kukuvad. Seega vähemalt 800mA peaksid olema.
Enda kogemusest võin öelda, et tegelikult võib panna külge ka kasvõi 5000mA laadija, aga siis on suur AGA. Nimelt on asi telefonis. Kui on vanem ja nö "lollim" telefon, siis see võib suure voolu peale lihtsalt lolliks minna, ekraan kinni joosta, aku kuumaks minna jms miljon häda olla. Targemad telefonid kasutavad täpselt niipalju ära, kui neile vaja on. Hetkel näiteks jookseb Waze Xperia Z3 compact telefonis ja laadijana on autos 2100mA laadija.
Isegi kui kõik lisavidinad aktiveerida, ikka laeb kiirelt telefoni täis. Näiteks wifi, bluetooth jne. Kui keegi helistab, vastad läbi auto ja räägid palju tahad. Oleneb telefonist, aga 1 vajutus ja navi pilt on ekraanil on alati tagasi ka käimasoleva kõnega.
reisija 4 aastat 4 kuud tagasi
Siin räägite üldjuhul nn ONLINE äppidest aga kui seigelda välismaal siis vaja ju OFFLINE,kui ei taha suurt telefoniarvet. Ise kasutan selleks iGO tarkvara,täiesti normaalne ja korraliku eesti keelega.
M 4 aastat 4 kuud tagasi
Sama siin. Kasutan ka iGO programmi koos Regio kaartidega. Ei vaja mingit andmesideühendust.
aaa 4 aastat 4 kuud tagasi
Unustasin lisamast jah, et vanasti oligi see, et kuna 3G pakett on meeletu hinnaga, siis oligi tarvis offline navi. Hetkel on 3G paketid päris normaalse hinnaga ja nüüd pigem eelistaks online navi. Viimast just seepärast, et kõige uuem info ja Waze korral online liiklus jne ohud kaardil.
Aga Waze, Google maps jne navid jäävad hätta kui välismaal liigelda (ehk kui ei taha sadu eurosid andmeside eest niisama õhku maksta).
Seega välismaa jaoks on must have - offline navid.

Ma unustasin ennem ära, et oli selline app nagu iGo. Kasutasin seda eelpoolmainitud HTC peal Super. Sain paar kuud kasutada, kui tuli mingi HTC süsteemi uuendus ja rohkem iGO navi enam funksinud. Seepärast jäingi Sygic peale. Kuna vahepeal tuli nutiajastu kätte, siis telefonis leidis Eesti osas koha Waze. Välismaal jäin Garmin seadme peale.
Aga tõesti, ma olin iGo navi unustanud (tänan, et meelde tuletasite :) ).
Nüüd uuem telefon, peaks seal seda proovima (waze & iGo / online & offline), sest suvi pole enam kaugel. Saab rahulikult välismaal navigeerida.
V 4 aastat 4 kuud tagasi
Sorry, ajasin ühikud pisut sassi. Mõtlesin 2,1A ja 500mA, mitte 2,1maA ega 500A. Tänan, et mõned foorumlased veale vähemalt eestlaslikul moel tähelepanu pöörasid.

Lisa postitus

© auto24 AS. Ajakirja Autoleht kodulehel www.autoleht.ee avaldatud tekstide ja fotode kopeerimine ja kasutamine ükskõik millisel viisil on keelatud ilma väljaandja kirjaliku loata. Kõik õigused kaitstud.